Кривична за тетовчанец кој живеел со малолетничка

 

Кривична пријава против 19-годишниот В.А. од Тетово за вонбрачен живот со малолетно лице.

Во периодот од 20 до 22.11.2013 година, пријавениот во својата куќа довел малолетно лице со намера да му биде вонбрачна сопруга. 

17.12.2013 - 13:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега