Скопјанец фалсификувал пасош а лажел дека му го украле

 

Кривична пријава против19- годишниот  М.Б. од Скопје за сторено кривично дело „давање лажен исказ“. Во текот на јули 2013 година, на граничен премин во Србија при обид за преминување на државната граница е откриено лицето  Б.А., кој поседувал фалсификувана патна исправа на име на пријавениот. По ова, е извршен разговор со пријавениот кој дал лажен исказ дека патната исправа му била украдена, доброволно му ја дал патната исправа на Б.А. 

17.12.2013 - 13:55
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега