Ограбено битолско училиште - крадецот се збогатил за 2000 евра

Крадец опустошил уште едно училиште. Според податоците од полицијата се работи за основото училиште „Даме Груев“ на улицата Ѓорче Петров во Битола. 

Крадецот насилно го отворил прозорецот од училиштето, па ја скршил бравата, влегол и украл 23 лап топи со што направил штета од 2000 евра.

Се работи на пронаоѓање на сторителот.

18.12.2013 - 09:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега