Приведени Албанки кои работеле како пејачки во угостителски објект во Гостивар

Околу 2 часот по полноќ спроведена е акциска контрола во угостителски објект „Експорт-импорт Чегране“ во  Чегране, гостиварско.

Се работи за угостителскиот објект на 31-годишниот Б.Н. каде биле затекнати и приведени шест странски државјанки на возраст од 20 до 24 години, од кои пет од Албанија и една од Косово.

Истите во објектот работеле како пејачки.  

18.12.2013 - 11:45

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега