ФОТО: Ова се трите ангелчиња кои изгореа во пожарот во Србија

Мајката на дечињата кои изгореа во пожарот во Србија, беше уапсена само неколку часа по погребот. Како што пренесуваат српските медиуми, а призна и самата таа, ги заклучила децата во соба за да оди кај љубовникот, пришто избувнал пожар, во кој за жал дечињата го загубиле животот.

29-годишната Мирела по погребот била веднаш уапсена поради „предизвикување на општа опасност“.

-Ги баравме малечките прво во собата во која беше печката на која се грееја. Никаде ги немаше. Кога го кренавме креветот, под душеците најдовме тоа што остана од нив, вели извор за српскиот Блиц.

20.12.2013 - 11:09
Фото: 
вечерње новости

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега