Нова апликација која ги залуде сите на Фејсбук

Новата апликација за Фејсбук, Bitstrips, на корисниците им овозможува да изградат стриповски, виртуелни верзии на самите себи и да ги споделат со пријателите на Фејсбук профилите.

Со Bitstrips корисниците со една сликичка ќе заменат пишувани статуси, а оваа апликација веќе има околу пет милиони корисници.

Bitstrips е тешко да се карактеризира бидејќи не е игра.Тоа е нов начин на истражување и интеракција со пријателите. Наместо објавување на текст како сите останати можете да создадете нешто што е поврзано со вашиот живот“, изјави директорот Џејкоб Блексток.

Сепак, многумина тврдат дека Bitstrips ќе биде заборавена штом на Фејсбук ќе се појави  "која било друга апликација .

 

 

20.12.2013 - 12:12

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега