Српската водителка која усмрти пешак ослободена од обвинението

Водителката Петра Цвијиќ која прегази човек со својот автомобил во Белград, денеска на судското рочиште беше ослободена од обвинението.

Како што пренесува српскиот Курир, судот ја прифатил нејзината изјава дека на патот стоел автобус од кој таа не можела да го види пешакот, иако дел од сведоците тврделе дека на патот не виделе никаков автобус.

Обвинителството бараше Петра да добие казна затвор.

 

20.12.2013 - 12:54

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега