ВИДЕО: Вака изгледа првиот разговор меѓу робот и астронаут во вселената!

Неодамна првиот робот астронаут ни испрати поздрав од вселената, а овој пат имаме можност да видиме како изгледа првиот разговор меѓу него и  јапонскиот астронаут Коичи Ваката.

Ваката е претставник на Јапонската вселенска истражувачка станица, а на Меѓународната вселенска станица пристигна во ноември.

Овие разговори се дел од серија експерименти наменети за тестирање на автономните функции за разговор на роботот.

 

Погледнете...

20.12.2013 - 13:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега