Си го убил другарот играјќи си со пушка

Едно 18-годишно момче од Власеница играјќи си со автоматска пушка го убил својот пријател. Се работи за Р.С. кој во семејната куќа држел автоматска пушка во раката и си играл со неа кога одеднаш несакајќи испукал куршум и го погодил својот пријател кој седел спроти него во градите.

За жал, момчето починало на самото место на настанот.

Над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција, а момчето ќе си заработи кривична пријава.

26.12.2013 - 11:51
Фото: 
курир.рс

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега