Со неколку истрели ја убила својата 70 годишна мајка

Со неколку истрели во телото, 49 годишна жена од Панчево, Србија ја застрелала сопствената мајка во семејната куќа. Како што јавуваат српските медиуми, убиството се случило утрово околу 7 часот, кога пократка расправија, ќерката ја убила 70 годишната мајка. Убиството самата го признала во полиција и го предала пиштолот од кој пукала.
Веднаш и бил одредено полициско задржување од 48 часа, а утре се очекува да биде изведена пред истражен судија.
Мотивот за убиството се уште не е познат

17.01.2014 - 22:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега