ВИДЕО: "Вака ограбувавме со Легијата!" - се отвори Кристијан Голубовиќ

Кристијан Голубовиќ кој е осуден на 14 години затвор поради шверц на дрога на релација Белград-Нови Пазар во емисијата "Гол живот" на телевизијата Хепи раскажа детали за својот живот и бизнис, и раскажа дали навистина бил дел од грабежите на Легијата.

Според Голубовиќ, со Легијата се запознале во далечната 1983 година, кога Леијата работел како обезбедување. Крисстијан открива на кого се му се спремале атентати и дека сопругата на Легијата го терала да не се предава и да побегнат на крајот на светот.

- На никој не му се веруваше дека може да го помине животот во затвор и дека ќе се предаде, вели Кристија и додава дека сите биле во шок. Тој го прашал што ќе прави таков мангуп како него со тие луѓе со кои се дружи, но Легијата му рекол дека ништо не разбира.

Погледнете што зборува Кристијан Голубовиќ во емисијата Гол живот на хепи телевизија.

18.01.2014 - 11:05

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега