Press24 е втор најчитан инфо портал во декември

Press24 ја зацврстува својата позиција на врвот меѓу најчитаните интернет портали во месец декември. Според статистиката која денеска ја објави Gemius, Пресс24 е втор најчитан информативен портал веднаш зад Курир, кој според статистиката, остварува само 10.000 посети повеќе на месечно ниво. 
Press24 според Gemius во декември остварил 2.1 милиони посети на месечно ниво и повеќе од 6,6 милиони прегледани страници. Објавените вести на Press24 во декември стигнале до скоро 25% од вкупниот број на корисници на Интернет во Македонија. 

Во прилог месечната статистика за декември

Вебсајт

Бр.

Уникатни посетители

Прегледани страници
Page views

Reach-Internet

Посети

Visits

time.mk

1

170.971

7.927.996

17,06%

3.556.515

motika.com.mk

2

259.345

12.380.733

25,88%

2.181.331

tocka.com.mk

3

230.996

8.809.431

23,05%

2.156.800

puls24.mk

4

253.298

8.411.193

25,27%

2.148.505

kurir.mk

5

272.307

5.213.437

27,17%

2.121.422

press24.mk

6

243.997

6.603.915

24,34%

2.111.574

femina.mk

7

250.941

10.236.519

25,04%

1.959.363

kajgana.com

8

255.445

8.618.507

25,49%

1.792.724

crnobelo.com

9

248.636

7.545.122

24,81%

1.341.327

plusinfo.mk

10

153.789

2.939.348

15,34%

977.752

mkd.mk

11

186.016

3.451.012

18,56%

946.206

idividi.com.mk

12

146.107

3.258.061

14,58%

859.854

portal.com.mk

13

153.350

1.903.356

15,30%

802.789

vest.com.mk

14

143.551

3.673.111

14,32%

786.457

telegraf.mk

15

208.853

1.411.762

20,84%

784.477

off.net.mk

16

120.189

4.227.994

11,99%

763.632

zase.mk

17

169.541

1.252.499

16,92%

734.762

fakulteti.mk

18

155.645

1.752.458

15,53%

705.563

utrinski.com.mk

19

117.610

2.015.944

11,73%

552.707

maxim.mk

20

117.871

967.344

11,76%

536.743

dnevnik.com.mk

21

115.557

1.675.580

11,53%

498.115

republika.mk

22

135.199

1.416.562

13,49%

496.107

denesen.mk

23

148.780

739.380

14,84%

454.961

a1on.mk

24

97.756

783.711

9,75%

404.472

faktor.mk

25

97.818

480.671

9,76%

284.521

novatv.mk

26

72.173

454.421

7,20%

247.991

makfax.com.mk

27

53.592

309.443

5,35%

172.868

lider.mk

28

74.679

260.297

7,45%

167.217

alfa.mk

29

53.041

212.472

5,29%

126.155

denar.mk

30

34.407

115.099

3,43%

73.731

ekonomski.mk

31

33.582

111.108

3,35%

71.220

portalb.mk

32

11.770

146.897

1,17%

56.224

evesti.mk

33

24.990

53.890

2,49%

38.130

 

20.01.2014 - 13:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега