Јанакиески во Штип ќе ги врачи клучевите од социјалните станови

Во Штип денеска министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, ќе ги врачи клучевите од становите на лицата на кои им беа распределени социјални станови.

Становите на овие лица им беа доделени по пат на јавна електронска распределба.

 

01.03.2014 - 10:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега