„Земјо Македонска" ја отвори конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ на која денеска се избира кандидат за претседател за претседателските избори на 13 април, ја отвори песната Земјо Македонска.

Пред присутните Калиопи ја отпеа македонскаат химна, а потоа заедно со Наум Петрески и Миле Кузмановски ја испеаја нашата стара македонска песна, „Земјо Македонска“.

01.03.2014 - 12:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега