Иванов избран за кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов денеска повторно е избран за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските избори кои ќе се одржат на 13 април.

Иванов доби поддршка од 1099 од вкупно 1.236 делегати кои присуствуваа на денешната конвенција на владејачката партија.

Противкандидати на Иванов му беа универзитетскиот професор Јове Кекеновски кој освои 124 гласови, магистерот на науки Божидар Ночев доби еден, а адвокатот и поранешен јавен обвинител Ставре Џиков десет гласови од делегатите на конвенцвијата. Две гласачки ливчиња се наважечки.

01.03.2014 - 15:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега