16 годишна скопјанка скокна во Вардар - полицијата трага по неа

Вчера 16-годишно девојче од Скопје скокнало во реката Вардар од пешачкиот мост под Кале.

Девојчето скокнало од мостот синоќа околу 22 часот и 45 минути, а пред да скокна на мостот го оставила својот ранец каде имало мобилен и книги.

Полицијата со патролни чамци ја бара 16-годишната Сибел по течението на Вардар. 

најчитано сега