Педофилите не запираат - штипјанец нападнал 8 годишно девојче

Нов педофилски скандал ја згрози штипската јавност. Како што дознава Press24 Од полициски извори, поладнево е уапсен 49 годишен штипјанец под соменение дека извршил полов напад над 8 годишно девојче. Според истите извори, штипјанецот искористил погоден момент додека бил во куќата на малолетното девојче и почнал да ја допира по целото тело. Девојчето за случајот ги известило родителите кои веднаш пријавиле во полиција. ОД МВР го потврдуваат случајот и информираат дека лицето е приведено во полициската станица во Штип каде се уште е во тек оперативната обработка

најчитано сега