Цела куќа ја наполнил со дрога - кривична за млад тетовчанец

Во текот на вчерашниот ден во период од 16 до 17 часот, службеници на СВР Тетово извршиле претрес во домот и помошни простории на 24-годишниот П.М. а при претресот на две места пронајдени се 57 зипер кесички со непозната тревкаста материја.

Пронајдено со потврда е одземео, на разговор е повикан таткото на осомничениот додека СВР Тетово презема мерки за пронаоѓање на П.М.

По целосно документирање на случајот ќе биде поденсен соодветен поднесок.

03.05.2014 - 12:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега