Се удави 1 годишно дете - поројните дождови ја зедоа првата жртва во Македонија

Поројните дождовии силното невреме кое ја зафати нашата држава ја зедоа и првата жртва.

Трагедија се случи вчера навечер во радовишкото село Липовиќ кога во водите на надојдената селска река Крива Лакавица паднал четвртооделенец, велат очевидци на настанот, јави А1он.

Неговото безживотно тело било пронајдено дури во раните утрински часови.

04.05.2014 - 20:39

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега