Тетово: Малолетници со клоци и тупаници претепале 41-годишен човек

Вчера во 14 часот во Тетово на улицата „Благоја Тоска“, 41-годишниот  З.Љ.  од Тетово пријавил дека откако бил пресретнат  од повеќе малолетни лица бил физички нападнат со удари со  тупаници во пределот на главата.

Тетовчанецот паднал на асфалтот, а лицата продолжиле да го удираат со клоци  по  телото. 

најчитано сега