Љубов среде поплави- девојче му ја врати насмевката

Оваа емотивна фотографија снимена во прифатниот центар во една од салите на Саемот во Белград ќе ве остави без зборови.

Во прифатниот центар се дел од евакуирани од најзагрозените подрачја во Србија, а фотографијата направена токму таму им ја врати насмевката на лицето на сите кои ја видоа.

 

Ова истетовирано момче му дозволи на едно мало девојче, која останало без покрив над главата, за момент да се забавува и да заборави на проблемите,

Таа со своите фломастери ги боеше малите празни простори на неговите раце од тетоважите.

20.05.2014 - 15:26
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега