Press24 трето најчитано интернет издание во Македонија - еве колку се посетувани македонските портали

Press24 е трето најчитано интернет издание во Македонија, покажува анализата на Gemius. Според објавените податоци на најрелевантниот систем за мерење на посетеноста на интернет медиумите, во мај, Press24 регистрирал над 2,1 милиони посети, а нашите читатели прегледале скоро 6,5 милиони страници. Нашите вести, во мај стигнале до една четвртина од вкупната популација со пристап до интернет.

Пред Press24 од порталите е само Курир, и агрегаторот Time.mk

Редакцијата на Press24 Ви се заблагодарува на довербата и најавува уште поангажирана работа во насока на нашата мисија, секогаш да добиете, брза, кратка и релевантна информација.

Во прилог, прегледот на посетеноста на македонските веб портали за месецот мај според Gemius.

Сајт

No.

Прегледани страници

Reach-Internet

Посети

time.mk

1

10.622.445

18,05%

4.394.346

kurir.mk

2

7.701.058

33,73%

3.281.747

press24.mk

3

6.472.186

24,33%

2.149.089

motika.com.mk

4

11.698.322

23,45%

2.037.057

sitel.mk

5

4.672.684

25,98%

1.797.162

kajgana.com

6

8.961.701

24,65%

1.780.757

plusinfo.mk

7

4.321.324

21,05%

1.562.857

idividi.com.mk

8

5.222.382

20,43%

1.556.810

grid.mk

9

7.847.062

19,83%

1.523.937

crnobelo.com

10

8.159.414

23,29%

1.341.422

telegraf.mk

11

2.482.592

27,62%

1.260.648

think.mk

12

3.024.360

18,69%

1.256.173

vistina.mk

13

1.583.179

15,62%

877.956

republika.mk

14

2.083.377

17,71%

852.647

vesti.mk

15

2.242.748

17,83%

759.086

vest.com.mk

16

3.148.215

15,34%

711.168

ekipa.mk

17

1.894.596

7,62%

633.732

fakulteti.mk

18

3.174.721

12,64%

583.060

portal.com.mk

19

1.687.816

12,89%

578.650

utrinski.com.mk

20

1.847.130

12,61%

555.965

dnevnik.com.mk

21

1.633.248

12,96%

539.268

kafepauza.mk

22

1.495.650

11,70%

534.673

supersport.com.mk

23

954.308

4,94%

420.111

faktor.mk

24

720.862

11,23%

418.415

popara.mk

25

1.156.563

9,19%

382.028

hajdpark.mk

26

538.093

6,28%

367.122

media.mk

27

556.155

11,56%

367.100

maxim.mk

28

641.486

6,40%

352.925

kukuriku.mk

29

452.149

10,22%

298.015

denesen.mk

30

490.171

8,64%

289.558

derbi.mk

31

402.058

6,09%

262.151

taratur.com

32

708.304

6,76%

256.834

sportski.mk

33

599.690

3,23%

215.147

bukvar.mk

34

346.674

6,55%

206.882

boza.mk

35

465.788

4,18%

190.648

ladybook.mk

36

349.052

6,86%

183.762

netpress.com.mk

37

305.755

6,02%

159.547

24fudbal.com.mk

38

296.502

2,78%

134.994

majkatiitatkoti.com

39

197.281

6,66%

128.659

lider.mk

40

173.895

4,78%

101.110

sezadeca.com

41

161.214

3,36%

89.134

shqip.republika.mk

42

161.070

0,95%

65.683

ekonomski.mk

43

82.119

2,90%

55.857

runway.mk

44

104.630

1,25%

37.989

fama.mk

45

32.343

1,28%

19.271

evesti.mk

46

26.504

0,93%

16.030

oglasnik24.mk

47

39.313

0,60%

15.595

 

 

16.06.2014 - 14:07
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега