Нов земјотрес од 5,5 степени го потресе Мексико Сити

Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди денеска Мексико Сити, соопшти сеизмолошката служба.

Потресот, кој се случи недела ден по големиот земјотрес на југот на Мексико, ги затресе зградите во главниот град.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени, пренесува Ројтерс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега