Нова љубовна авантура за два хороскопски знаци

Дневен хороскоп за недела, 2 октомври 2022 година

Овен

Работа: Ви се дава можност да склучите договор за долгорочна соработка со странска држава. А сепак, обрнете внимание на сите детали.

Љубов: Слободните Овен ќе имаат интересна средба вечерва на забава. Нова љубовна авантура.

Здравје: Болка во вратот, вкочанетост, направете рендген.

Бик

Бизнис: Ќе постигнете успех со вашиот иновативен пристап и новите елементи во бизнисот. Ќе победиш над конкуренцијата.

Љубов: Слободните Бикови ги очекува почеток на нова љубовна врска со личност од странство.

Здравје: Ситуацијата не е сјајна.

Близнаци

Работа: Ве очекува успех на полето на трговијата, увоз-извоз, соработка со странство. Поволен период за вашите платежни трансакции.

Љубов: Обидете се да не молчите за ништо што подоцна може да предизвика сомнеж кај партнерот.

Здравје: Можно е присуство на камења.

Рак

Бизнис: Голем успех ги очекува Раковите кои се занимаваат со услужни активности или соработуваат со странски земји.

Љубов: Успешно ќе ги решите административните работи. Слободните Ракови очекуваат познанство со личност која можат да ја запознаат на патување.

Здравје: Нервоза.

Лав

Работа: Ви претстои многу успешен финансиски период, бидејќи вашето поле на платежни трансакции е под многу позитивно влијание.

Љубов: Врската со партнерот бара исклучително отворен разговор за да се надмине кризата на доверба.

Здравје: Променете го начинот на исхрана, анализите ќе покажат зголемен холестерол.

Девица

Работа: Во овој период можете да започнете со работа на професионален развој. Ова ќе ви овозможи да напредувате во кариерата.

Љубов: Почеток на љубовна врска со личност која ја познавате долго време и кон која долго време чувствувате повеќе од пријателство.

Здравје: Намален имунитет, исхраната ви е монотона, недоволна.

Вага

Работа: Ќе постигнете успех доколку се занимавате со креативна професија или вашата работа вклучува комуникација со клиенти.

Љубов: Овој ден ви носи успех во заедничко вложување со партнерот. Ќе постигнете една голема цел.

Здравје: Болки во зглобовите.

Шкорпија

Бизнис: Состанокот може да добие неочекуван пресврт. Потребно е прилагодување за да се постигне договор.

Љубов: Запалива атмосфера во семејството или во односот со партнерот поради сосема различни ставови за важни прашања.

Здравје: Внесувајте повеќе вода во организмот, сите органи страдаат поради недостаток од течности.

Стрелец

Бизнис: Успешен период на финансиски план и воспоставување на долгорочна соработка. Успех во креативните професии.

Љубов: Партнерот се однесува непредвидливо и практично не знаете каде сте во врската со него. Љубовна дилема.

Здравје: Различен притисок, ја немате вистинската терапија.

Јарец

Работа: Многу поволен период во кариерата кога можете да направите голем чекор напред во насока на остварување на вашата долгорочна цел.

Љубов: Слободните Јарци очекуваат зближување со личност која ја познаваат преку работата или пријателите.

Здравје: Лоша циркулација, особено од периферен тип.

Водолија

Бизнис: Атмосфера на несигурност го опкружува вашиот деловен состанок со деловните партнери. Подгответе резервен план.

Љубов: Слободните Водолии да очекуваат познанство со многу шармантен Лав или Овен. Романтичен состанок.

Здравје: Одморете повеќе. Потребен ви е вистински одмор, релаксација.

Риби

Работа: Реорганизацијата ќе внесе некои нови елементи во рамките на вашата стара соработка. Успех преку деловно партнерство.

Љубов: Чувствата кон личност која долго ја познавате ги надминаа обичното пријателство. Ве очекува зближување.

Здравје: Одлично се чувствувате, зрачите позитивна енергија.

02.10.2022 - 14:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега