Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Две недели по ред имаме покачување на цените.

Минатата недела цените на бензините повторно се зголемија за 1,5 односно 1 денар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 61,50 ден/лит, дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V изнесува 51,00 ден/лит и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 40,00 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС зголеми за 0,273 ден/кг и изнесува 24,886 ден/кг.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 08:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега