Нови цени на нафтените деривати од полноќ


Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата.

Минатата недела цената на бензинот се намали додека цената на нафтата се зголеми.

Моменталните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС - 95 82,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС - 98 84,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 73,00 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 42,453 (денари/килограм)

03.06.2024 - 09:44

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега