Од полноќ нови цени на горивата

 

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на нафтените деривати.

Согласно последната одлука на РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 остана непроменета, додека цените на  бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалија за половина денар.

Ова се актуелните цени на горивата.

06.11.2023 - 11:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега