Органите на актерката Ен Хеч беа донирани

Американската актерка Ен Хеч го загуби животот, откако претходно со нејзининот автомобил удри во куќа во Лос Анџелес.

Поранешната актерска ѕвезда вчера беше исклучена од апаратите за одржување во живот, откако бил пронајден соодветен примател на органите.

Не е познато колку или кои органи биле донирани, но, според американските медиуми, хирурзите биле подготвени да ја направат процедурата.

15.08.2022 - 22:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега