Петар Грашо го откри полот на второто дете

Хана Хуљиќ Грашо (33) и поп-ѕвездата Петар Грашо (48) го очекуваат своето второ дете.

Во интервју за Ин Магазин, Петар Грашо откри дека тој и Хана Хуљиќ летово ќе добијат син.

Тој раскажа и како се чувствува Хана во моментов.

„Како е Хана? Како и секоја трудница. Еден ден сака кроасани, друг ден не сака кроасани. Потоа еден ден мојот парфем мириса одлично на неа, следниот ден е ужасно. Претпоставувам дека така треба да биде, тоа е во ред“, рече тој.

Петар и Хана претходно добија мало девојче Алба, која се роди во 2022 година.

„Толку многу уживам во секој момент со неа, знам дека брзо ќе порасне и можеби сега едвај чекам да порасне, но кога ќе порасне ќе ми биде жал. Убава е, весела е. Таа донесе нешто посебно во нашиот живот“, изјави пејачката.

 

За потсетување, Хана и Петар се венчаа во февруари 2022 година во Сплит.

 

14.06.2024 - 21:57

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега