Полицијата фати над 120 пијани возачи

Казнети се 125 пијани возачи во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот во спроведената засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија.

Од нив, информираат од МВР, 19 се на територија на СВР Битола, 18 на територија на СВР Штип…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

07.08.2022 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега