Последниот „удар“ за Принц Хари: Кралот Чарлс донесе важна одлука, Вилијам се согласува

Кралот Чарлс е цврст во својата одлука дека Хари никогаш повеќе нема да ги преземе кралските должности од кои се откажал.

Тврдењата дека принцот Хари би можел да се врати на кралските должности се отфрлени откако кралот Чарлс се појави во јавноста и покрај тоа што се бореше со сериозна болест.

-Изворите велат дека неговото височество е на цврсто мислење дека нема враќање за војводата од Сасекс како работен крал во каква било форма, пишува Дејли Меил.

Упатените нагласуваат дека тоа не значи дека Чарлс не е подготвен да ја поправи врската со својот отуѓен помлад син во иднина, но тоа е сосема поинаква ситуација од професионалната.

-Принцот Вилијам исто така го дели тоа чувство, изјавија извори за Дејли Мејл.

Шпекулациите беа актуелни во текот на викендот, откако Тајмс објави дека војводата од Сасекс треба да се врати на привремена кралска улога за да го поддржува својот татко за време на неговата болест. Хари (39) наводно бил охрабрен од топлите разговори меѓу него и кралот откако претходно овој месец била откриена дијагнозата за рак на неговиот татко, велат изворите, додавајќи дека принцот им рекол на пријателите дека со задоволство ќе ја преземе кралската улога додека неговата татко е болен.

Добро запознаените извори целосно го отфрлија ова, велејќи дека е погрешно да се сугерира дека имало какви било дискусии за ова прашање, дури и повремено.

Изворите велат дека Чарлс, принцот од Велс и остатокот од кралското семејство се согласни дека Хари нема да се врати на ниту една позиција.

Да потсетиме, минатиот месец светот беше шокиран од веста дека на кралот Чарлс му бил дијагностициран рак. Веднаш започна со лекување и е голем оптимист за неговото закрепнување.

21.02.2024 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега