Предупредувања од последниот ретрограден Меркур за хороскопските знаци

Оваа недела се движиме во одличен стил на Меркур, кој се движи ретроградно рано наутро. Се препорачува претпазливост во комуникацијата и сообраќајот, особено рано во понеделник наутро.

Во текот на следните три недели, Меркур ќе донесе предизвици во областа на транспортот, трговијата, зделките и плановите. Не започнувајте ништо ново, туку фокусирајте се на започнатите проекти, особено на оние што ги инициравте на крајот на мај и во јуни. Советот е да не купувате нови телефони, уреди или автомобили, бидејќи многу често се присутни грешки и дефекти.

Понеделник сигурно не е идеален за постигнување какви било јасни преговори или донесување одлуки. Информациите што стигнуваат до вас се делумни или неточни.

Вторник е денот кога се активира благодарноста. Убавиот збор и железна врата отвора. Бидете љубезни во комуникацијата и трпеливи. Ако му правите услуга на некого, направете го тоа без очекувања, бидејќи може да почувствувате дека лицето возвраќа со неблагодарност, што може да ве повреди.

За да спречите тоа да се случи, дајте го секој подарок или помош со отворено срце. Се покренува разговор за стамбено прашање, преместување и почеток на семејство. Потпрете се на интуицијата.

Во среда, некои ситуации може да ве исфрлат од рамнотежа и да доведат до прекумерни импулсивни реакции. Емоцијата на гнев ќе биде присутна овој ден, како и нерамнотежата на умот и срцето што најмногу можете да ја почувствувате преку пределот на стомакот.

Венера гради прекрасен аспект кон Нептун кој поддржува интимност, заљубување, тајни врски и врски на далечина. Оние кои не се отворени за креативност и инспирација, можат да го доживеат овој аспект преку предавство, илузија и измама. Гледајте романтичен филм или читајте книга со љубовна тема.

Четврток носи предизвици, но и можност за поставување долгорочни цели. Некој проект во кој сте вложиле многу време и напор сега може да ви донесе плодови и резултати.

Ако сакате да започнете нешто што бара дисциплина и посветеност, тогаш овој аспект помеѓу Сонцето и Сатурн ви дава волја и истрајност. Добар аспект за партнерства. Истиот ден, некој може да има тешкотии и предизвици со семејството, слаб стомак и имунитет … Трансформирајте ја емоцијата на лутина во интимност.

Петокот нуди безброј можности за претерување, и во емоции, во трошење пари, конзумирање храна и пијалоци. Нескротливоста може да ве чини. Не е лесно да се постигне рамнотежа на овој ден. Повторниот аспект на плоштадот помеѓу Меркур и Плутон ја покренува предизвикувачката ситуација во која се најдовте минатата недела и сега повторно го бара вашето внимание. Внимание во сообраќајот.

Опсесивни мисли и идеи, како и одлуки кои не се лесни да се донесат. Внимавајте со парите. Не сте задоволни од емоционалната врска во која се наоѓате и размислувате да раскинете.

Во сабота има нервоза, немир и бунтовен однос кон авторитетот. Нема да толерирате наметнување на нечии ставови, особено оние луѓе што не ги почитувате. Конфликтот на егото и неочекуваниот пресврт на навидум безопасни ситуации кои се претвораат во стрес и конфликт. На крајот на денот, можете да изедначите некоја врска. На овој ден, Венера е во добар аспект со Плутон, затоа размислете за парите и кредитите.

Можеби ќе ви се отплати некој долг или ќе одлучите да инвестирате пари во нешто важно. Исто така, аспектот поддржува промени во рамките на партнерствата. Односите што се воспоставуваат сега се базираат на голема страст или взаемна корист, или барем една страна ќе има некаква корист. Избегнувајте манипулација во врските. Подоцна ќе те удри по глава.

Неделата ја завршуваме со размислување за претстојните обврски, како да го подобрите вашето здравје, како и чистење на просторот за живеење. Преокупирани сте со болести, оптоварени сте со вашето или здравјето на вашите најблиски. Бидете вредни денес. Направете план за активност за следната недела.

27.09.2021 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега