Приведен крадец во Скопје- нападнал жена и украл зналтен ланец

 

 

Приведен крадец во Скопје, нападнал жена и украл златен ланец

На 25.09.2020 околу 14 часот приведен е Ф.С. (22) од Скопје, кој кратко време пред приведувањето, на крстосницата помеѓу ул. Хо Ши Мин и ул. Лазо Дренков ја нападнал М.Л. и од неа украл златен ланец.

По приведувањето, Ф.С. го признал делото и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.09.2020 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега