Приведени двајца криумчари, имале 24 мигранти во возилото

Полициски службеници ги уапсиле 50-годишниот Б.А. и 47-годишниот А.Д. од Битола, кои извршиле кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Како што информира МВР, при проверка на возилото „цитроен“ биле пронајдени 24 мигранти.

Мигрантите се сместени во прифатно-транзитниот центар „Винојуг“, а против криумчарите ќе биде поднесена соодветна пријава.

26.06.2022 - 12:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега