Приведени осум „диви тркачи“ од скопските улици (ФОТО)

Осум диви тркачи со моторцикли се приведени во текот на ноќта во Скопје.

-Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна бебзедност во координација со Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 10/11.07.2020 во времето од 19,00 до 03,00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат “диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа санкционирани се осум возачи на мотори кај кои се констатирани низа прекршоци. Од нив тројца моторциклисти биле приведени во Полициската станица Карпош, а еден во Полициската станица Кисела Вода поради правење на бучавост над дозволената со нивното движење на моторциклите и поради неносење соодветна документација за истите, велат од полицијата.

Исто така и четири моторцикли ќе бидат однесени на технички преглед за понатамошна постапка.    

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2020 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега