Продолжува драмата во Црна Гора: Полиција пред Општина Будва веќе 11-ти ден по ред

Единаесетти ден по ред, иста сцена во Будва - полицискиот кордон на единицата за интервенција на главниот влез на Општината, додека во внатрешноста на зградата се членови на приватното обезбедување, кое контролира кои вработени можат да влезат во зградата на локалната самоуправа.

Бирото на граѓани нема да работи ниту утрово, така што на граѓаните нема да можат да ги користат нивните услуги.

Никола Дивановиќ, кого новото мнозинство советници го избраа за градоначалник во сабота, дојде на работа околу 7,25 часот, додека Марко Царевиќ и Крсто Радовиќ, кои не ја признаваат одлуката на новото мнозинство што ги разреши како шеф на Општината и Собраниското собрание и ова утро ќе дојдат на работа.

Приватното обезбедување од претходните денови не им дозволуваше на Царевиќ и Радовиќ, како и на советниците, да влезат во зградата на Општинското собрание.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 09:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега