Пронајден Матеј Периш?

Телото на помлад маж е пронајдено во Дунав кај Ада Хуја. Гардеробатата на мажот  одговара на описот на гардеробата што ја носел Матеј Периш од Сплит ноќта на неговото исчезнување.

Пронајдениот имал на себе фармерки, маица со апликација и бела патика, која одговара на гардеробата што ја носел Матеј Периш од Сплит ноќта на неговото исчезнување.

Телото на помладиот маж утрово околу 9.30 часот го пронашле морнари.

18.05.2022 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега