Пронајдени тела на 17 млади лица во ноќен клуб во Јужна Африка

Во ноќен клуб во пристаништето во источен Лондон во Јужна Африка се откриени тела на најмалку 17 млади луѓе.

Жртвите се на возраст меѓу 18 и 20 години, изјави полицискиот претставник, Тембинкоси Кинана.

Локалните медиуми пишуваат дека организирале роденденска забава, а причина за несреќата е труење.

26.06.2022 - 12:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега