Првиот геј татко во Велика Британија доби дете со поранешното момче на својата ќерка

Еден од првите геј татковци во Велика Британија, 50-годишниот Бери Друит Бароу и неговиот партнер Скот Хучсон станаа родители на ќерка која им ја роди сурогат мајка, пишуваат британските медиуми.

Бери и Скот девојката ја крстија Валентина Вилоу, а среќниот Бери објави видео од новороденчето на својот Инстаграм профил.

-Добродојде на свет, преубава ќерко, Велнтина Вилоу Друит Берлоу. Нашата девојка подрани речиси еден месец, но е совршена. Благословени сем. Те сакам, Скот, напиша тој во објавата.

Бери стана познат по тоа што во 1999 станаа први геј родители регистрирани во Велика Британија. На свршувачката со Скот им се придружи и ќерката на Бери кој во минатото била во врска со Скот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Barrie Drewitt-Barlow (@donbarrie) on Aug 19, 2020 at 11:28am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2020 - 13:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега