Рајан Џонсон се надева дека наскоро ќе се снима „Нож во грб 3“

Рајан Џонсон, сценограф и режисер на крими-драмата Knives Out („Нож во грб“) се надева дека третото продолжение ќе се снима што е можно побрзо.

Продуцентот Рем Бергман соработуваше со режисерот на двата филма од серијалот мистерија за убиство и посочи дека трет филм е приоритет, но дека тоа ќе биде тежок предизвик.

Во интервју за „Комик-бук.ком“ Бергман изјави: „Првиот филм, Рајан со години ја имаше идејата во главата, но дури во јануари почна да го пишува и до крајот на октомври го снимавме, што е супер брзо.“

„Што се однесува до вториот филм, тој навистина немаше идеја. Едноставно престана да размислува и потоа – од моментот кога почна да го пишува – девет месеци подоцна, една година подоцна, снимавме.“

„Значи, добрата работа е што тој е многу мотивиран да го направи следниот што е можно побрзо. Ќе видиме колку е брз, но ова ќе биде поголем предизвик. Ќе видиме колку време ќе потрае.“

Рајан Џонсон призна дека допрва треба да започне да го пишува сценариото за третиот филм, треба да разработи и заплет и опкружување за детективот Беноа Блан, ликот што го глуми Даниел Крег, да го расчисти својот следен случај.

48-годишниот режисер рече: „Сè уште не сум почнал да го пишувам третото продолжение.“

„Морам да откријам која е следната мистерија на Беноа Блан, како се вика, каде е поставена. Значи, имам многу работа. Не сакам да си дадам себеси краен рок, затоа што дефинитивно нема да го испочитувам.“

30.11.2022 - 23:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега