Разбојници упаднале во станот на Северина во Загреб

Разбојници упаднале денеска во станот на пејачката Северина Којиќ во Загреб. Оваа информација ја потврди и нејзиниот портарол, Давор Гргин кој рече дека сите се добро.

-Фала му на Бога, сите се добро. За сѐ друго треба да ве упатам кај полицијата, изјавил Гргин за Индекс.

Според полицијата, во 13:45 извршено било разбојништво со употреба на физичка сила врз 65-годишна жена и украден е накит.

Засега не е утврдена материјалната штета, а како што јавуваат хрватските медиуми, во станот влегле двајца разбојници.

 

14.06.2021 - 23:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега