Се урна надвозник близу Москва, над 50 повредени (ВИДЕО)

Во несреќата, до која дојде поради колапс на надземниот пешачки премин во близина на Москва, повредени се 51 лице, потврдија од директоратот на руското министерство за вонредни ситуации.

 

Директоратот на руското министерство за вонредни ситуации потврди дека, според последните податоци од 13 часот, 51 лице се повредени откако се урнал пешачкиот надвозник во Московскиот регион.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2020 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега