Се запали воз во Романија: Евакуирани беа голем број патници, меѓу кои беа и деца

Патничкиот воз кој патувал од Букурешт кон Брашов синоќа се запалил, поради што десетина луѓе морале да бидат евакуирани, а меѓу нив имало и деца.

Возот патувал од Букурешт кон Брашов, а во него имало 30 луѓе, меѓу кои и двајца малолетници.

Еден маж кој се обидел да го изгасне огнот, заработил тешки повреди на десната рака, а во меѓувреме огнот бил изгаснат.

27.05.2022 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега