Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт Лајф носи 100.000 денари


Новата акција на обложувалниците „Sport Life“ – „Играј за повеќе“, ќе се одвива од 1-ви јуни сè до 14 јули, во шест неделни етапи, со премија од 100.000 денари за секоја етапа. Премијата ќе ја освои играчот со највисок погоден коефициент на добитен тикет, уплатен со приложување на СЛ клуб картичката.

За пресметка во неделните етапи влегуваат тикетите кои што се уплатени во периодот од почетокот на етапата 09:00 заклучно со последниот ден од етапата до 23:59 часот, при што сите натпревари на тикетот треба да бидат со саатница во рамките на етапата.

Во обработка за акциската кампања влегуваат само несистемските тикети, со една комбинација.Тикетите уплатени од понудата за „живо“ и микс-тикетите исто така влегуваат во пресметка за акциската кампања.

Со акцијата „Играј за повеќе“, играчите членови на СЛ клубот ги очекуваат интересни мечеви и можности за поголеми добивки, особено со мечевите на Европското фудбалско првенство - УЕФА ЕУРО 2024, кое ќе се одвива од 14 јуни до 14 јули оваа година.

Сите детали за правилата за новата акција „Играј за повеќе“ како и табелата со приказ на неделните етапи можат да се најдат на официјалната веб страница на Sportlife.com.mk.

03.06.2024 - 13:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега