Семејно насилство во Шуто Оризари: Татко го претепал својот син

Нов случај на семејно насилство е регистриран денеска во Скопје. Имено, според полицискиот билтен испратен до медиумите, 47-годишен маж од Скопје го претепал својот 22-годишен син на подрачјето на Шуто Оризари,

„Денеска (04.10.2023) во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Шуто Оризари, О.М.(47) од Скопје физички го нападнал својот 22-годишен син“, изјавија од Министерството за внатрешни работи за Прес24.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

04.10.2023 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега