Сите погледи вперени кон Џенифер Лопез: За овој потег на пејачката зборува цел свет (ВИДЕО)

Инаугурацијата на Џо Бајден е главната тема во Америка и денес. Се зборува за многу детали: за модата, преку фактот дека за прв пат Америка има жена за потпретседател, преку необичното заминување на Трамп и преку настапот на Лејди Гага.

Но за момент сите погледи беа свртени кон Џенифер Лопез.

Таа ги изведе песните “This Land Is Your Land” и “America the Beautiful”, но во еден момент почна да си ја пее и својата песна “Let’s get loud!.

Тоа предизвика лавина од реакции. Некои велат дека Џенифер била понесена од атмосферата па затоа го направила ова, други велат дека е грешка, трети дека на овој настан не доликува да се прави концерт… Какви и да се коментарите, едно е сигурно – за овој потег на пејачката зборува цел свет.

Социјалните мрежи ја направија топ тема.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега