Скопјанец не застанал на знак за запирање, по што се обидел да го прегази полицаецот, полицијата го приведе

Вчера околу 22.10 часот во с.Варвара, општина Сопиште, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Р.А(26) од с.Малчиште, општина Студеничани. 

Околу 20.00 часот на патот кон Марков манастир тој не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници, по што со возило „фолксваген венто“ без регистарски ознаки се обидел да удри полициски службеник, а по преземени мерки тој бил пронајден и лишен од слобода.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

17.06.2024 - 15:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега