Смртни закани за данските ракометари по поразот од Франција

Ракометната репрезентација на Данска водеше речиси цел натпревар, а на крај минимално загуби од Франција, што значеше елиминација на репрезентацијата на Исланд.

Избраниците на Николај Јакобсен беа жртви на заканувачки и навредливи пораки преку социјалните мрежи.

Некои од нив добија повици преку кои беше изразено незадоволство од нивната игра во завршницата од натпреварот. Данските медиуми споделија дел од пораките кои стигнаа до репрезентативците.

Ракометната федерација на Данска ги осуди овие испади на фановите и порача дека ќе преземе соодветни чекори со помош на полицијата.

27.01.2022 - 23:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега