Со пиштол во раката влегол во бензинска станица

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д. Н. (20) од Кочани.

Тој се сомничи за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

На 17.2.2024 пријавениот со пиштол во раката влегол во бензинска станица во Кочани, а на една од пумпите оставил и нож.

12.04.2024 - 19:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега