Стефковски со добра вест за ФК Вардар: 1.800.000 денари поддршка од Гази Баба


Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира дека оваа година доделуваат 1.800.000 денари финансиска поддршка за ФК Вардар.
 
Во објавата Стефковски пишува:
 
1.800.000 ДЕНАРИ ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА ЗА ФК ВАРДАР.
Со задоволство сакам да објавам дека општина Гази Баба оваа година доделува 1.800.000 денари финансиска поддршка за фудбалскиот клуб Вардар.
Вардар е национална гордост на Македонија и ја заслужува нашата поддршка.
Од срце за Вардар- пишува Стефковски.

26.05.2024 - 13:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега